Angel’s Share Tarifi

Tarih Tem 18 2020 - 6:54am Gönderen admin

Angel’s Share Tarifi

 

Angel’s Share ; Meleklerin Payı demektir.Uçucu özelliği nedeniyle fıçıda dinlenen viskinin alkolü her yıl yüzde 2 oranında azalır. Bu azalmaya da ‘Meleklerin Payı‘ denir.

 

Angel’s Share Tarifi

Malzemeler

  • 60 ml Konyak
  • 1 Yemek Kaşığı Portakal Marmeladı
  • 10 ml Licor 43 (Koyu altın sarısı renkte. Burun ve damakta karamel ve vanilya tadları ön plandadır. Ağızda yoğun, balımsı bir kıvamdadır. Narenciye nüanslarının geriden hissedildiği, şeker oranı yüksek bir likördür.)
  • 15 ml Limon Suyu
  • 10 ml Basit Şurup

Hazırlanışı

  1. Çalkalıyıcınıza Marmelat ve Konyağı koyun ve çözülene kadar karıştırın.
  2. Marmelat çözülünce diğer malzemeleri ve bol buzu karıştırıcıya ekleyiğ iyice çalkalayın.
  3. Soğutulmuş Martini bardağına süzün,Portakal kabuğuyla servis edin.

 

Anasayfa

 Ev Yapımı Likörler   

 Limonatalar

 

ickitarifi.com  sitesi ; aile ortamlarınızda ,dost sohbetlerinizde ,sofralarınızda ,partilerinizde kısacası tüm ihtiyacınız olduğu anlarda ; ünlü kokteyl tariflerine ulaşabileceğiniz bir sitedir. İçki tariflerini ; zorlaştırmadan,evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz şekilde sunmaktayız.Ülkemizde yaygın olmayan ve kolay ulaşılamayan malzemelerin bulunduğu çeşitli kokteyl tariflerini ikame malzemeler ile tecrübe ettiğimiz şekliyle , siz ziyaretçilerimize sunuyoruz. Alkollü ve alkolsüz olarak hazırlayabileceğiniz içki tariflerimizi , günün her saatinde çabucak hazırlayabilirsiniz.Şimdiden siz ziyaretçilerimize afiyetler diliyoruz.

 

Leave A Response