Jagermeister Nasıl İçilir ? Jagermeister Tarifleri

Tarih Haz 23 2020 - 6:12am Gönderen admin

Jagermeister Nasıl İçilir  Jagermeister Tarifleri

 

Jagermeister Nasıl İçilir ? Jagermeister Tarifleri

 

Alman yapımı geleneksel Kräuterlikör olarak adlandırılan bir likör türüdür. 56 çeşit bitki ve baharattan elde edilen bir karışım olan içki, hazmı kolaylaştırıcı etkisi ve mide rahatsızlıklarını gidermesi ile ün yapmıştır. %35 Alkol oranına sahiptir.İlk üretimi 1935 yılında yapılmıştır. İçkinin üretimi, Mast-Jägermeister AG şirketi tarafından WolfenbüttelBraunschweigAlmanya‘da gerçekleştirilmektedir. İçkinin içeriğinde geyik ve dağ keçisi kanı olduğu ise bir şehir efsanesidir.

En basit olanı ,buz gibi soğutulmuş Jagermesiter’i  shot ile içmektir. Shot bardağının ağzına kadar jagermeister ile doldurup fondip yaparak içilir

Jagermeister’in, öksürük şurubu tadına benzemesinin altında başka gerçekler yatıyor. Çünkü zamanında bu içki, soğuk algınlığı ve ağrı kesici – ateş düşürücü olarak da kullanılmış. Tabi, bu kullanımların tadında ve dozunda olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Doz aşımı durumunda hastanelik edecek kadar da ağır bir içkidir.

Özellikle Kuzey ve Orta Avrupa ülkelerinde çokça tüketilen bir içki Jagermeister… Almanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’ndeki kayak merkezlerinde, sıcak içeceklerle birlikte Jagermeister de sunuluyor. 2-3 shot içtikten sonra üşüdüğünüzü hissetmeden rahatlıkla kayak yapabilmenizi sağlıyor. Ancak, üşüdüğünüzü hissetmemeniz, üşümediğiniz anlamına gelmez. Akşam otelinize geri döndüğünüzde vücudunuzun tahmin ettiğinizden çok daha soğuk olduğunu fark edebilirsiniz, bu açıdan dikkatli olunmasında fayda var.

 

Jagermeister Tarifleri

Meistertini Kokteyl Tarifi tıklayın..

Jager Bomb Shots Tarifi tıklayın..

Surfer On Ice Kokteyli  tıklayın..

Jager Tonik Tarifi  tıklayın..

 

Jagermeister Nasıl İçilir ? Jagermeister Tarifleri

 

ANASAYFA

 

ickitarifi.com  sitesi ; aile ortamlarınızda ,dost sohbetlerinizde ,sofralarınızda ,partilerinizde kısacası tüm ihtiyacınız olduğu anlarda ; ünlü kokteyl tariflerine ulaşabileceğiniz bir sitedir. İçki tariflerini ; zorlaştırmadan,evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz şekilde sunmaktayız.Ülkemizde yaygın olmayan ve kolay ulaşılamayan malzemelerin bulunduğu çeşitli kokteyl tariflerini ikame malzemeler ile tecrübe ettiğimiz şekliyle , siz ziyaretçilerimize sunuyoruz. Alkollü ve alkolsüz olarak hazırlayabileceğiniz içki tariflerimizi , günün her saatinde çabucak hazırlayabilirsiniz.Şimdiden siz ziyaretçilerimize afiyetler diliyoruz.

 

 

Leave A Response